Tofu banánový bochníček s vlašskými orechami
Pekný deň :)Dnes tu mám pre vás recept na obľúbený banánový bochník, obohatený o biele tofu od Luntera, Bio vanilkový extrakt, Bio kokosový cukor, vlašské oriešky a 100% nesladené maslo z vlašských orechov od NUTSPREAD.Oplatí sa zainvestovať do kvalitných surovín, medzi ktoré sa určite radí uprednostnenie vanilkového extraktu pred vanilkovou arómou, ktorá je vlastne len zmesou slnečnicového oleja a aromatických látok.

Harmonizujúca vôňa vanilkového extraktu spolu s tou orieškovo - banánovou je tou spomínanou čerešničkou na torte tohto sladkého chlebíka.


Mne padol do oka pri nákupe v obchodíku so zdravou výživou MADAGASCAR VANILLA - extrakt Bio od HEALTH LINK.

Cena za 50ml je 5,90€ , čo nie je najmenej, ale ak náhodou váhate, či si tento extrakt zakúpiť, garantujem vám, že neolutujete.
Na zadnej strane flaštičky si môžete samozrejme prečítať zloženie: voda, bio alkohol (35%), bio extrakt z vanilkových luskov.
Nájdete tam aj upozornenie, že je treba si dávať pozor pri jeho dávkovaní, inak jedlo môže zhorknúť.


Kokosový cukor dovezený z Thajska, vo forme drobných kostičiek, bol tiež dokonalým úlovkom, tentokrát v SKLIZENO v Olomouci.I na fotke je vidno, že sa jedná o kvalitný kokosový cukor, do ktorého mi to nedalo nezainvestovať. Stál ma niečo pod 200 CZK.

Kokosový cukor dodá vážmu jedlu nevtieravú karamelovú chuť, má nízky glykemický index a je teda prírodnou náhradou za, na živiny prázdny, rafinovaný biely cukor.  

Môj organizmus, už roky bojujúci s anémiou, obohatí o dôležité železo, vitamíny skupiny B, horčík, zinok, draslík a mangán. Vďaka vláknine je dokonca prospešný i pre náš tráviaci trakt.

Okrem rozdrvených kúskov vlašských orieškov, som do cesta zakomponovala toto výborné zdravé másielko.

Spolu s kokosovým cukrom je mojou druhou korisťou z olomouckého SKLIZENO.
Maslo ma zaujalo hlavne cenou, na ktorú si už presne nepamätám, ale viem, že zo všetkých másiel bolo pre mňa finančne najdostupnejšie :)
Je bez cukru, ktorý vzhľadom k tomu, že ho kombinujem najčastejšie práve s banánom, nie je vôbec potrebný. Dokonca, i keď som ho jedla po malých lyžičkách samotné, mi samo o sebe prišlo príjemne sladké :)Namiesto špaldovej múky som si vyrobila vlastnú, ovsenú múku z nasucho rozmixovaných ovsených vločiek jemných.

Výroba vlastnej ovsenej múky má niekoľko výhod: nízka cena za ovsené vločky a z jej konzumácie vyplývajúce zdravotné benefity, pretože je výborným zdrojom nenasýtených mastných kyselín.
O dôležitosti výberu výrobcu tofu syra som sa presvedčila, keď som si raz robila sladký tofu krém. Uprednostnila som vtedy tofu v akcii, od iného výrobcu, ako Lunter.

Krém bol po rozmixovaní na chuť tak odporný, že som ho musela vyhodiť. 
Najprv som si myslela, že som tofu snáď neskoro spotrebovala, čo ale nebola pravda. Rozhodla som sa zariskovať a dať bielemu tofu od danej firmy ešte jednu šancu. No výsledok bol znovu ten istý.
Odvtedy používam tofu len od Luntera a som 100% spokojná, krémy a iné jedlá s ním chutia skvelo.


Ingrediencie:krém


 • 1KS biele tofu Lunter
 • voda
 • 2 banány
 • 2PL masla z vlašských orechov
 • časť už predom nasucho rozmixovaných vlašských orechov
 • 12 kvapiek vanilkového extraktu
 • 1/4 pohára rastlinného oleja
 • 4 kocky kokosového cukru
Pozn.: Oriešky nemixujeme úplne na múčku, aby sme v bochníčku mali malé chrumkavé kúsočky.

Postup:
 1. Tofu si najskôr rozmixujeme samotné s trochou vody dokrémova.
 2. Potom pridáme do mixéru ostatné suroviny.
 3. Mixujeme, dokiaľ nebude krém úplne hladký a ingrediencie prepojené.
suché suroviny
 • 2 poháre ovsenej múky
 • 1/2 ČL kypriaceho prášku s vínnym kameňom
 • väčšina rozmixovaných orechov
 1. Všetky suroviny dôkladne premiešame.

Následne spojíme vlhké suroviny so suchými  a vylejeme ich do formy na bochníček :)
Pečieme hodinu, poprípade podľa potreby i dlhšie, pri 170°.CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Back
to top