Svieža chia pochúťka z MioMatu

Osviežujúci chia dezert si nemusíme pripraviť len v lete :) Aj počas zimy nám dodá dostatok energie a zasýti našu chuť po sladkom :)Skvelým pomocníkom pri príprave tohto dezertu je pre mňa nenahraditeľný MioMat, ktorý nielenže pripravil orieškové mliečko, ale super poslúžil aj ako smoothie mixér :) Ingrediencie:


  • 700ml kokosového alebo mandlového mlieka
  • 6PL chia semien
  • 5ks zrelších banánov (1 si necháme na ozdobu)
  • 2PL javorového sirupu
  • pár kvapiek vanilkového extraktu


Postup:

kokosové mlieko

  1. Najprv si v MioMate spravíme buď kokosové alebo mandlové mlieko. Ja ho vždy robím zo štyroch odmeriek buď strúhaného kokosovu alebo v prípade mandlového mlieka celých mandlí, keď majú šupku tak nevadí, mlieko sa potom ajtak cedí cez sitko. Ak nemáte MioMat, tak nevadí, mlieko si môžete spraviť aj podľa svojho postupu alebo si ho kúpiť od svojej obľúbenej značky.
  2. Oriešky zalejeme vodou po rysku MAX, na MioMate zapneme program RAW a o 15 minút ho máme hotové.

chia banánové smoothie
  1. Banány ošúpeme a pokrájame a dáme ich spolu s mliekom, chia semenami,javorovým sirupom a vanilkovým extraktom do MioMatu.
  2. Zapneme program Smoothie a počkáme, kým bude koktejl hotový.


servírovanie

Smoothie rozdelíme do pohárov alebo misiek, v mixéri rozmixujeme mrazené maliny (pár si ich odložíme na ozdobu) a vrstvíme: smoothie, maliny a kolieska banánu. Môžeme ešte preliať javorovým sirupom. Ak sú pre niekoho maliny veľmi kyslé, kľudne sa ním môže dosladiť aj mrazená drť. 
Sladkú dobrú chuť :)
Vaša Kiki

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Back
to top