Lahodný kukuricový krém s domácimi lúpanými rajčinami

Na túto polievku som si chutila už pol roka, ale bola som od nej odrádzaná takými argumentami, že sa z nej tlstne, kukuricu žerú prasce aby pribrali, a veď to ani nemôže byť chutné....apod.Zábavné bolo sa potom pozerať na ľudí, čo mi toto tvrdili, ako si ju po uvarení nevedeli vynachváliť a pri stole bolo počuť iba samé "Mňam, to je dobré", "Tá sa ti fakt vydarila", a deň po tom: "Neveríš, ale schudla som kilo :D "....Proste nenechajte sa odradiť slovami o váhe, radšej si jedlo vychutnajte a majte z neho radosť :)A vôbec, ak si k polievke nedáte kopec chleba, tak podľa mňa, našej línii vôbec neuškodí :)Ale ak sa mám venovať samostatnej polievke, tak výborné na nej je, že si pochutnáte nie len na kréme, v ktorom sa vám spájajú chute nie len kukurice, ale aj ostatných prísad, či korenín.To pravé "orechové" jej dodávajú práve celé kúsky kukuričky, ktoré si uvaríte zvlášť v slanej vode a domáce lúpané rajčiny (paradajky). Tie sú v spojení s kukuricou skutočná lahoda :)Polievku som pripravovala v MioMate, ale rozhodla som sa, že popri MioMatovkám, budem spisovať aj klasický postup varenia jedál :)No poďme k receptu :)
Ingrediencie:


 • 2ks 450gramových balení mrazenej kukurice
 • 1 červená cibuľa
 • 1 petržlen
 • 1 menšia mrkva
 • 2ČL morskej soli
 • 1/4ČL mletého bieleho korenia
 • chilli → podľa chuti, ja odporúčam 1/2 sušenej chilli papričky
 • 3 rajčiny
 • 2PL olivového oleja
 • voda

Postup ( MioMat)

 1. Do MioMatu vhodíme kukuricu len z 1 balíku, teda 450g.
 2. Z druhého balíku použijeme tak 3/4 kukurice, ktorú uvaríme zvlášť, v slanej vode.
 3. Ďalej vhodíme do prístroja nakrájanú cibuľu, petržlen, mrkvu, soľ, biele korenie, olej a chilli ( U chilli odporúčam odstrániť všetky semienka, spolu s žilkami).
 4. Zalejeme tak, aby sme mali hladinu vody medzi ryskami MIN a MAX.
 5. Zvolíme 25 minútový program Mash/ Soup a varíme :)

Postup ( klasický)

 1. Na rozohriatom oleji orestujeme na menšie kúsky nakrájanú cibuľu, pridáme koreňovú zeleninu a kukuricu z 1 balíka, teda 450g.
 2. Zalejeme vodou.
 3. Po zovretí osolíme, pridáme biele korenie a chilli ( znovu odporúčam odstrániť všetky semienka, spolu s žilkami)
 4. Medzitým si v druhom hrnci v slanej vode uvaríme  3/4bal kukurice 2. balíku.
 5. Varíme do zmäknutia petržlenu a mrkvy.
 6. Pomixujeme.

Lúpané rajčiny:

 1. Počas varenia si pripravíme lúpané rajčiny: Rajčiny naspodu narežeme, spravíme taký krížik, aby sa nám po vychladnutí ľahko dostávali zo šupky. Varíme ich asi 1 minutu. Po dovarení ich dáme vychladnúť do studenej vody a odstránime šupku. 


Servírovanie:

 • Servírujeme krém, ktorý posypeme celou kukuricou, alebo doň kukuricu jednoducho len vmiešame. Lúpané rajčiny pokrájame a poukladáme ich do taniera, na krém :)


Dobrú chuť a radosť z varenia :)

Vaša K.

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Back
to top